חדשות

נתניהו בבשורה ברורה: לא אתפלא אם מהצד הימני שותפים לקומבינה הזאת

במקביל לעצומה עליה הוחתמו, חברי הכנסת מטעם מפלגת “הליכוד” כבר מתכוננים לאפשרות של היום שאחרי נתניהו וגורמים במפלגה טוענים כי אם ראש הממשלה יקבל את המנדט להרכבת הממשלה פעם נוספת, אך ייכשל – הם לא ילכו איתו עד הסוף. בינתיים, במפגש עם חברי המפלגה אמר נתניהו כי הוא לא יתפלא אם כמה אנשים מהצד הימני שותפים לקומבינה בין ליברמן ולפיד

ראש הממשלה בנימין נתניהו טען היום (ראשון) במהלך מפגש עם חברי מפלגת “הליכוד” באילת, כי ליאיר לפיד ולאביגדור ליברמן יש קומבינה והוסיף כי לא יתפלא שגם כמה מהימין שותפים לקומבינה. תגובתו של נתניהו מגיעה במקביל לפרסום כי גורמים בליכוד כבר מתכוננים “ליום שאחרי” ובמידה ונתניהו ייכשל בהרכבת הממשלה הם יצטרכו לקבל החלטות קשות ולא בטוח שיעמדו מאחוריו.

 

במהלך המפגש באילת הזכיר נתניהו את האמירה של לפיד, לפיה “הליכוד היא צפון קוריאה”, וטען כי במפלגתו לפחות יש פריימריז, בשונה ממפלגות אחרות והוסיף כי “הליכוד היא המפלגה הדמוקרטית היחידה”.

 

“מה הקומבינה? לפיד, ליברמן, עוד כמה, יש להם קומבינה. לא אתפלא שזה גם כמה מהצד הימני אצלנו גם כן”, אמר נתניהו. ראש הממשלה הוסיף כי הם רוצים להיות ראשי ממשלה במקומו, “אבל יש להם בעיה – כי הציבור בוחר בליכוד”.

 

במקביל לעצומה שעליה חתמו היום חברי כנסת מטעם מפלגת “הליכוד”, משיחות עם גורמים במפלגה הם נשמעים אחרת לגמרי. גורם מרכזי אמר כי בכירי הליכוד לא ילכו אחרי נתניהו בכל תנאי. בנוסף, אותו גורם טוען כי במידה ונתניהו יקבל מנדט להרכבת הממשלה, אך ייכשל פעם נוספת, הם יצטרכו “לקבל החלטות מאוד קשות”.

גורמים במפלגה מבהירים כי הם מאוד רוצים שנתניהו יקבל את המנדט, אבל אם פעם נוספת הוא לא יצליח הם לא “יתאבדו על זה” ולא ילכו איתו עד הסוף. בינתיים, בחדרי חדרים הם מתכננים איך יעשו זאת בזמן אמת, ובמי יתמכו במקומו._OBJכל חברות וחברי רשימת הליכוד לכנסת ה-22, ממקום 2-40, חתמו על “עצומת האחדות״ של הליכוד שיזם ח”כ דוד ביטן. ההצהרה שעליה חתמו קובעת כי רק ראש הממשלה נתניהו יכהן בתפקיד כראש הממשלה, ולא אף חבר ליכוד אחר, ללא קשר לתוצאות הבחירות הקרובות.

“אנו החתומים מטה, המועמדים ברשימת הליכוד לכנסת ה-22, מדגישים כי לא נקבל שום תכתיב משום מפלגה אחרת. ללא תלות בתוצאות הבחירות, ראש הממשלה ויו”ר הליכוד בנימין נתניהו הוא המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה – ולא יהיה שום מועמד אחר.

 

“גנץ ולפיד שעומדים בראש מפלגה דיקטטורית ושבחרו בעצמם את עצמם ואת חברי הרשימה שלהם, הם האחרונים להטיף מוסר לליכוד – המפלגה הדמוקרטית הגדולה והחזקה בישראל. לפיד וגנץ, שפועלים ללא הרף אחד נגד השני, וחברי מפלגת העבודה שמחליפים יו”ר כל שבועיים, יכולים רק לקנא בחברות וחברי הליכוד שמתייצבים מאחורי יו”ר המפלגה. התסכול שלהם מובן: המזימה להחלפת נתניהו אחרי הבחירות קרסה היום באופן סופי”.

ההחלטה להוביל את המהלך התקבלה, בין היתר, על רקע הדברים של יו”ר ישראל ביתנו אמש (שבת) בריאיון ב”פגוש את העיתונות”, שלפיהם הוא יבקש מהליכוד להעמיד בראש דמות אחרת אם נתניהו יסרב לאחדות.


   

כתבות נוספות

כתבות באותה קטגוריה

Back to top button