קורונה

בן 46 שהתחסן נגד קורונה לקה בתגובה אלרגית – מצבו יוצב

הגבר מירושלים שאלרגי לפנצילין קיבל את מנת החיסון ושעה לאחר מכן הגיע למרפאה בעיר – שם אובחן כסובל מתגובה אנפלקטית • ב”טרם” ייצבו את מצבו והוא הועבר להשגחה • במשרד הבריאות התייחסו בדף תשאול לאפשרות של תגובה אנפלקטית כתוצאה מאלרגיה

חיסון (צילום: 123rf)
אילוסטרציה | צילום: 123rf
גבר בן 46 פונה אמש (שני) למרפאת “טרם” בירושלים כשעה לאחר שקיבל חיסון נגד קורונה בבית החולים. הגבר, שלא סובל ממחלות רקע אך כן אלרגי לפניצילין, קיבל טיפול תרופתי ומצבו התייצב.

במרפאה ציינו כי הוא אובחן עם תגובה אנפלקטית כתוצאה מהאלרגיה שלו ולאחר שמצבו יוצב – הוא עבר להשגחה.‎

גם במשרד הבריאות התייחסו בדף תשאול למתחסן האלרגי לאפשרות של תגובה אנפלקטית כתוצאה מאלרגיה. בדף התשאול נכתב כי יש לברר עם המטופל את גורם האלרגיה טרם החלטה על חיסון ולא לחסן אם ידוע על “תגובה אנפלקטית לחיסון הקורונה או שידוע על אלרגיה לפוליאתילן גליקול (PEG).

ד”ר שרון אלרועי פרייס התייחסה בריאיון ליונית לוי במהדורה המרכזית לשני החולים שסבלו ממחלות רקע קשות ומתו ביממה האחרונה לאחר שחוסנו: “מדובר באנשים עם מחלות רקע מאוד משמעותיות ואנחנו בוחנים כל מקרה לעומק. אנחנו מחסנים אוכלוסייה בסיכון, קשישים עם מחלות רקע, וברור שיכולה להיות תמותה שאיננה קשורה כלל לחיסון. חשוב לזכור שזו האוכלוסייה הכי פגיעה לקורונה ולכן היא צריכה להתחסן”.


   

כתבות נוספות

כתבות באותה קטגוריה

Back to top button