חדשות

ביהמ”ש הוציא צו הרחקה לברק כהן מאבנר נתניהו

השופט קיבל את בקשת בנו של ראש הממשלה וקבע כי עורך הדין שהטריד אותו כשבילה בת"א והפיץ את התיעוד לא יוכל להתקרב למרחק של 150 מטר ממנו – למשך חצי שנה. כשאבנר נכנס לאולם הוא התקבל בקריאות גנאי נגד משפחתו: "ארגון פשיעה בפרפורי גסיסה". לשופט הוא אמר: "אבי ואחי בחרו בדרך פוליטית, אני לא אכנס בחיים לפוליטיקה"

השופט תהה בתגובה לדברי יוסי כהן: “האם זה לא מחיר שהדמוקרטיה יכולה לשאת? השאלה אם באיזון ומציאת האיזון שבין חופש הביטוי והזכות למחאה פוליטית לבין זכותו של אדם שלא יטרידו אותו שהוא נפגש עם חבריו, האם אי אפשר למצוא נקודת איזון לאיפה שברק כהן מנסה לשים?”

 

ברק כהן סיכם: “עדותו של המבקש תומכת בכך שלא גידפתי אותו ודיברתי בנושאים פוליטיים רחבים. נשאלת השאלה אם מה שאני רשאי לומר ולצלם בכל מקום אחר אני ראשי לעשות לצלם או לומר שהמבקש נוכח”. כהן הוסיף: “עובדות אלה לא מגיעות להטרדה מאיימת בתנאים הבאים” – וציין כי במקרים דומים, כגון מירי רגב, התיק נסגר. השופט הודיע כי החלטתו תתקבל היום.

 

לאחר צעקות מן הקהל, השופט יריב עצר את הדיון: “מדובר באולם בית משפט, ולא אוהל קרקס”. יריב הוציא את אחד הפעילים מהאולם לאחר שלא חדל מקריאות הביניים.
“משפחת פשע, ארגון הפשיעה נתניהו, משפחה שעושקת את לשד הארץ הזאת”, קראו תומכיו של כהן לאולם הדיונים. “זה ארגון פשיעה בפרפורי גסיסה”.

בטרם הדיון נכנסו תומכיו של כהן לאולם הדיונים ולאחר שלעיתונאים שהגיעו למקום על מנת לסקר את האירוע לא נשאר מקום, החליט השופט עמית יריב להוציאם: “בבחירה בין הקהל הגדול והרב שטרח והתייצב לדיון אני סבור שמימוש עקרון פומביות הדיון מצדיק העדפת נוכחתם של אנשי תקשורת – אשר תפקידם להביא את דבר הדיון וקורתיו לקהל הרחב”.

כהן צייץ בתגובה בחשבון הטוויטר שלו כי “לידיעת הקורא ביבי חלש. שוחד, מרמה והפרת אמונים הן עבירות פליליות חמורות. להפגין נגד מי שמבצע אותן זאת אזרחות ראויה. אפס קטן ופחדן”.

בעקבות האירוע והגשת התלונה של נתניהו הבן על הטרדה מצד כהן, עוכב האחרון לחקירה במשטרת מרחב ירקון.


   

כתבות נוספות

כתבות באותה קטגוריה

Back to top button