חדשות

ביהמ”ש הוציא צו הרחקה לברק כהן מאבנר נתניהו

השופט קיבל את בקשת בנו של ראש הממשלה וקבע כי עורך הדין שהטריד אותו כשבילה בת”א והפיץ את התיעוד לא יוכל להתקרב למרחק של 150 מטר ממנו – למשך חצי שנה. כשאבנר נכנס לאולם הוא התקבל בקריאות גנאי נגד משפחתו: “ארגון פשיעה בפרפורי גסיסה”. לשופט הוא אמר: “אבי ואחי בחרו בדרך פוליטית, אני לא אכנס בחיים לפוליטיקה”

בית המשפט הוציא היום (ראשון) צו הרחקה שלעד 150 מטר למשך חצי שנה לעורך הדין והפעיל החברתי ברק כהן מבן של ראש הממשלה אבנר נתניהו. עם הגעתו של נתניהו הצעיר לדיון בבית המשפט הוא לווהבקריאות גנאי מצד תומכיו של כהן: “אתם משפחת פשע, אתם משפחה שעושקת את הארץ הזאת”. נתניהו הבן: “בחיים לא אכנס לפוליטיקה”.

 

השופט נעתר לבקשתו של אבנר נתניהו לצו הרחקה נגד ברק כהן וכתב: “קבעתי כי קיים חשש לחזרה על התנהגותו אני נעתר לבקשה למתן צו למניעת הטרדה מאיימת עד 3.2.20 ברק כהן יורחק 150 מטרים מהמבקש”.

 

בתחילת הדיון פנה ברק כהן לנתניהו הבן: “ספר לנו במה גידפתי אותך? מה היה הגידוף?”.אבנר השיב לו: “קודם כל על ההקשר המשפחתי שלי, כינויים על בני המשפחה שלי בפומבי, אתה מנצל את זה שאני נמצא במקום ציבורי כדי להשפיל אותי”.

 

אבנר: “דיברת על המשפחה שלי, על המאבטחים, למה אני מקבל את זה, דיברתי על ההקשר המשפחתי שלי, והאשמת אותי בשקר שאני לא משלם אף פעם”.

 

אבנר נתניהו פנה לשופט יריב: “התחושה שלי היא שהוא יבוא בשנה הבאה למקום הלימודים ויטריד אותי על משהו שאין לו בו שום חלק. אני לא אכנס לפוליטיקה אני לא אעשה את זה למשפחה שלי”.

“אני קם יום יום וחי עם הביקורות על כך שאבא שלי בחר בדרך פוליטית, חברים שלי אומרים את זה בפנים מגיל אפס, גם אחי בחר בדרך פוליטית”, אמר נתניהו הבן. “אני פעם אחת באירוע לכבוד אבא שלי אמרתי לו את זה שאני מעריך אותו כמו הרבה אזרחים אחרים”.

“עברתי ברחוב, צירוף מקרים, אני בכלל שומר שבת”, הסביר עו”ד ברק כהן. “באותו מקום נפגשתי עם מירי רגב, מיקי זוהר ואהוד ברק, זה המרחב הציבורי, הסיפור עם נתניהו מוצה ואני לא צריך להגיד שוב את הדברים”.

 

עורך דינו של אבנר נתניהו, יוסי כהן פנה לברק כהן: “האם כשתראה אותו בשבוע הבא במסעדה? תטריד אותו שוב?ברק כהן השיב: “אני מבין שמדובר באדם חלש, ואני לא מתכוון לפנות שוב אליו”.

 

השופט יריב הציע לברק כהן שיודיע שהוא אינו מתכוון לפנות שוב לנתניהו ולא להתקרב אליו: “מקסימום שלום עם הראש, האם זה מקובל על אדוני?”. השופט יריב מציע צו הרחקה ל-200 מטרים.ברק כהן משיב: “הנחת עבודה שמר נתניהו לא מסתובב עם מטר, אנחנו מכירים את צפיפותה של ת”א”.<

 

עורך הדין יוסי כהן ביקש כמה דקות לחשוב על הצעתו של השופט יריב, ומסר לאחר מכן: “מחאה ציבורית אינה מצדיקה, פגיעה בחרויות של אנשים ובטח לא פגיעה שעולה בכדי עבירה פלילית. מדובר באדם שמנסה לגעת ברגשות הציבור בצורה מאוד מסויימת, ועל הדרך הוא עושה שני דברים לא נאותים ולא חוקיים – אחד הוא פוגע באנשים חפים מפשע, אנשים שאין להם עניין באג’נדה הפוליטית שלו, אדוני ראה במהלך הדיון שאבנר נתניהו שיבח את אביו – זה לא הופך אדם לאדם ציבורי, וגם אם היה אדם ציבורי זאת לא הדרך – בריונות וקריאות גנאי, סך הכל ניסיון להעליב בן אדם, זאת לא הדרך”.


   

כתבות נוספות

כתבות באותה קטגוריה

Back to top button