אינטרנטטכנולוגיהסושיאל

אפליקציית Google Maps חוגגת יומולדת עם ממשק ופיצ’רים חדשים

בלי ששמנו לב, אפליקציית המפות של גוגל חוגגת 15 שנה, ולכבוד המאורע היא מחליפה לוגו ומעדכנת את הממשק שלה

תכירו: הלוגו החדש של Google Maps

אמנם כדי להגיע ממקום למקום ברכב אנחנו עושים שימוש בווייז, אבל בכל הקשור בניווט רגלי או מידע על מקומות, המפות של גוגל הן המקום שרבים פונים אליו. כמה רבים? גוגל מדווחת כי ברחבי העולם ישנם למעלה ממיליארד משתמשים ב-Google Maps. בדיוק ביום ההולדת ה-15 של אפליקציית הניווט שמנסה לעשות הכל בו זמנית, גוגל מאפס מקבלת לוגו חדש ועדכון חדש עם כמה שינויים לעיצוב וממשק, ואפילו פיצ’רים חדשים.

מבליטה את הפיצ’רים שאולי התעלמתם מהם

נתחיל בצפירת הרגעה למקרה שאתם חוששים מיותר מדי שינויים. לא מדובר הפעם בעדכון דרסטי שישנה את מראה האפליקציה מכף רגל ועד ראש. העדכון החדש, שאמור להגיע היום למכשירי אנדרואיד ו-iOS, ישנה בעיקר את מבנה הלשוניות שהתרגלתם אליהן בחתית הממשק. במקום רק 3 לשוניות, אתם תראו 5 לשוניות שונות וחלקן גם מוכרות.

בסביבה (Explore) תוכלו למצוא מידע על יותר מ-200 מיליון נקודות עניין בעולם, בין אם מדובר במסעדות, ברים או אטרקציות; מידי יום (Commute), בה תוכלו לבחור את מקום העבודה והבית שלכם, ולקבל עדכוני תנועה בזמן אמת הכוללים את שעת ההגעה ודרכים חלופיות שאולי כדאי לכם לשקול; נשמרו (Saved), בה תוכלו לראות את המקומות ששמרתם באפליקציה או אפילו לשתף המלצות עם חברים; תוכן חדש (Contribute) הכולל את כל פיצ’ר הדירוגים, תמונות ועדכון המידע שמשתמשי גוגל מפות מעלים לאפליקציה; ולבסוף גם עדכונים (Updates), לשונית חדשה לגמרי שתעזור לכם למצוא את המקומות המעניינים ביותר בקירבתכם.

מדובר בעצם בהעברה והדגשה של חלק מהפיצ’רים של גוגל מפות שהיו זמינים בתפריטים הפנימיים של האפליקציה, וכנראה לא הצליחו למשוך את כל המשתמשים. נראה שגוגל ממשיכה את המגמה של הפיכת מפות לאפליקציה היחידה שתצטרכו לפתוח כשאתם מנווטים או מחפשים לאן ללכת עכשיו או מאוחר יותר, וזאת במקום לפצל את הכיוונים השונים שלה לאפליקציות שונות.

שיפורים גם למנווטים בתחבורה ציבורית, אבל לא בהכרח השינויים שרציתם

בנוסף, שיפרה גוגל גם את אפשרות הניווט בתחבורה ציבורית, וכעת תוכלו לראות ולדווח על פרטים נוספים בזמן אמת מחווית הנסיעה שלכם, ולא רק על כמות המקומות הפנויים: האם קרון הרכבת או האוטובוס שלכם חם? האם התחנה או כלי התחבורה מונגש? אפילו תוכלו לדווח האם יש איזור מיוחד בכלי התחבורה לנשים בלבד. למרבה הצער, גוגל עדיין לא הוסיפה את האפשרות לניווט רגלי בזמן אמת לתחנה או ממנה.

כמו כן, גוגל הודיעה כי פיצ’ר הניווט הגאוני שלה ב-AR, הידוע גם כ-Live View, שכבר הספיק להגיע ללא מעט מכשירים בשנה האחרונה, יקבל גם הוא עידכון בחודשים הקרובים, ויראה מעט יותר אלגנטי וברור. בגוגל אף טוענים כי הפיצ’ר יסייע לכם כבר בשלב חיפוש היעד, אך טרם ברור כיצד החלק הזה יראה או ייושם.

 


   

כתבות נוספות

כתבות באותה קטגוריה

Back to top button